Özel Broşürünüzü Öne Çıkaran 4 Yol

Özel Broşürünüzü Öne Çıkaran 4 Yol

0 125

Özel Broşürünüzü Öne Çıkaran 4 Yol

Hiç kimse duymadıysa dünyanın en büyük işine sahip olmanız önemli değil! Doğru pazarlama stratejisi olmadan işletmenizin yeni müşteriler kazanma ve başarılı olma şansı sizin lehinize değildir.

İşinizi pazarlamanın en etkili yollarından biri, bir el ilanıdır. Bununla birlikte el ilanı pazarlaması dünyadaki en kolay şey değildir. El ilanları çok popüler bir pazarlama stratejisi olduğundan, hedef kitleniz olan müşteriler, her gün onlarca el ilanı görüyor olabilirler.

El ilanınızın gerçekten bir etkiye sahip olmasını istiyorsanız, el ilanınızı öne çıkarmak için bir yol bulmanız gerekir. Şanslısınız, tam olarak bu makalede bunun için dört somut stratejimiz var.

  1. Canlı Renkler Kullanın

Broşürünüzü öne çıkarmanın ilk yolu canlı renkler kullanmaktır. “Öne çıkan renkler hatırlanır, karışan renkler göz ardı edilir”. Arka planla kontrast rengi ile el ilanı renklerinizin birbiriyle uyumlu olduğundan emin olun.

Tasarımın anestezik görünmesine neden olacak kadar kontrast oluşturan renkleri kullanmak istemezsiniz. Bu, yalnızca hedef kitlenizin işletmenizin profesyonel olmadığını görmesine neden olur.

  1. Minimalist Olun

El ilanınızın çıkmasını sağlamanın bir başka yolu da minimalist rotaya gitmektir. Minimalist bir tasarım temizdir, basittir ve mesajınızı iletmek için birkaç renk ve yazı tipi kullanır.

El ilanlarının ve reklam malzemelerinin son derece yoğun göründüğü bir dünyada, basit bir tasarım ile öne çıkabilirsiniz (son derece profesyonel görünmekten bahsetmiyorum). Minimal tasarımlara başlamak içinbu adresten ücretsiz el ilanı şablonlarına göz atın.

  1. Teşvik Sunma

Teşvik sunmak için broşürünüzü kullanın. İnsanlar para biriktirmekten başka bir şey sevmezler, bu yüzden broşürünüzde büyük bir indirim sunarak birkaç başıboş göze sahip olmanız gerekir.

  1. Harekete Geçirici Mesaj İle Sonlandırın

Son, fakat aynı derecede önemli olarak el ilanlarınızı harekete geçirici bir mesajla sonlandırarak etkili olduğundan emin olun. Hedef kitleye web sitenizi ziyaret etmelerini, mağazanıza gitmelerini veya satış temsilcilerinizi aramaları için bilgi verin. Broşürünüzü gören herkes, broşürün düzgün olduğunu düşünüyor olsalar bile hiçbir şey yapmayacakladır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.