Facebook Dinamik Reklamlar ve Avantajları

0 90

Son dönemlerde pek marka tarafından kullanılmaya başlanan sosyal medya reklam araçlarından birisinin de Facebook dinamik reklamlar olduğu söylenebilir. Son derece güçlü etkileri ile her geçen gün daha fazla sayıda kişiye hitap etmeyi başaran Facebook dinamik reklamları, markaların ilgi düzeyi en yüksek ürünlerinin otomatik şekilde reklamının yapılmasına imkan vermektedir.

 

Facebook Dinamik Reklamlar Nedir?

 

Facebook dinamik reklamlar, markaların satışta olan ürünlerine olan ilgisini internette, mobil uygulamalarda ya da markaların internet sitelerinde göstermiş olan potansiyel müşterilerin otomatik olarak doğal ürünleri görmelerini sağlamaktadır. Facebook dinamik reklamlarında kampanya oluşturan markalar, markalarına ait olan ürün kataloglarını Facebook’a yükleyerek kampanyalarını bir kere hazırlamakta ve sonrasında istedikleri süre kadar kampanyalarını yayınlamaktadır.

 

Kısacası, Facebook dinamik reklamlar markaların ürünleri için en doğru potansiyel müşterileri bularak her daim en güncel fiyat ve stok detayları ile marka sahipleri adına çalışmaktadır.

 

Facebook Dinamik Reklamların Avantajları Nelerdir?

 

Facebook dinamik reklamlar nedir sorusunu yanıtladıktan sonra merak edenler için Facebook dinamik reklamlarının en bilinen faydalarından da söz edilebilir. Buna göre Facebook dinamik reklamların avantajları aşağıdaki gibidir:

 

l İnsanlara ilgi alanlarıyla ilgili bağlantılı ürünler göstererek daha fazla müşteriye erişilmesini sağlar.

l Markaların internet sitelerinde ya da mobil uygulamalarındaki müşterileri yeniden hedefler ve satın almadıkları ürünleri onlara tekrar hatırlatır.

l Geniş hedefleme özelliği ile uygulama ve internet sitesini ziyaret etmeseler dahi ürünlerine ilgi gösteren yeni potansiyel müşteriler bulur.

l Markaların potansiyel müşterilerine bilgisayarlar ve mobil telefonlar üzerinden Instagram, Facebook ve Audience Network aracılığıyla her yerden erişme imkanları sağlar.

l Her bir reklamı birbirinden ayrı şekilde yapılandırmak zorunda bırakmadan markaların bütün ürünlerinin tamamen özel reklam kreatifleri ile yapılmalarını mümkün kılar.

Görüldüğü üzere Facebook dinamik reklamların avantajları ile markaların ürün kataloglarında yer alan ürünleri olabilecek en kolay şekilde potansiyel müşterilerine tanıtması mümkün olur. Tüm bunların yanı sıra Facebook dinamik reklamlar, üçüncü taraf ortaklar ile işbirliği halinde de yayınlanabilmektedir. Söz konusu ortaklara örnek olarak ise BigCommerce, Magento Platformu, Shopify ve WooCommerce şirketleri verilebilmektedir.

 

Facebook Dinamik Reklamlar İçin Neler Gereklidir?

 

Facebook dinamik reklamlar ve avantajları konusundan bahsederken bu reklam türünü yayınlayabilmek için gerekenlerden de söz edilebilir. Buna göre Facebook dinamik reklamlar için markaların ürünleriyle ilgili fiyat ve ürün açıklamalarının yer aldığı katalog bilgilerine ve internet sitelerine yerleştirilen ve reklam kampanyalarını optimize etmeye yarayan Facebook pikseline ihtiyaç duyacakları söylenebilir. Facebook pikseli ayrıca reklam kampanyalarını ölçmeye ve bu kampanyalar için hedef kitle oluşturmaya da imkan vermektedir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.