Yeni Hastaları Diş Hekimine Getirecek 3 Etkili Pazarlama Stratejisi

0 92

Yeni Hastaları Diş Hekimine Getirecek 3 Etkili Pazarlama Stratejisi

Bu yıl pazarlama planınızı genişletmek istiyorsanız, mevcut veya eski müşterilerinizin yanı sıra yeni insanlara ulaşmak için yapabileceğiniz tonlarca farklı şey var.

  1. Katılım İçin E-Posta Pazarlama

E-posta pazarlaması mevcut müşterinize ulaşıp hizmetlerinizi hatırlatmak için harika bir yoldur. E-posta pazarlamasını kullanmanın harika bir yolu, tüm hastalarınızın randevu alırken e-postalarını vermelerini sağlamaktır. Yeterli e-postaları aldıktan sonra, müşterilerle iletişim kurmak ve onlarla ilgilendiğinizi göstermek için haftalık bir bülten oluşturabilirsiniz.

Bülteninize ağız sağlığı, yeni prosedürler, ekipman hakkında eğitim bilgileri ekleyin. Yeni hizmetleriniz, promosyonlarınız gibi ofislerinizde olup bitenlerden haberdar olmaları, müşterilerinizi döngüde tutmanın harika yoludur. Hastalarınızla bir güven topluluğu oluşturmanın iyi bir yoludur.

  1. İyi Bir Web Sitesinin Harikaları

Web siteniz temiz, uygun tasarımı ile organize edilmişse güvenilir bulunacaktır. Sitenizin kullanıcı dostu olduğundan, birisinin sizinle iletişim kurabildiğinden,online randevu alınabildiğinden emin olun.

İnsanlar bölgelerinde bir diş hekimi aradığında, sitenizden randevu almak isteyebilirler. Hastalarınızın sizi seçme şansınızı artırmak için sitenizin bölgenizdeki rakiplerden daha iyi olduğundan, mobil cihazlara uygun olduğundan emin olun.

  1. SEO’ya Yatırım Yapın

İyi bir web sitesi, iyi bir SEO’ya sahip olmadan yükselemez. Bir diş hekimi ararken müşteriler/hastalar büyük olasılıkla Google’yi kullanır, bu nedenle sizi bulmasını kolaylaştırmak önemlidir. SEO hizetlerine yatırım yaparak, insanlar bölgenizdeki bir diş hekimine baktığında en üst sıralarda yer almanız gerekmektedir.

Yeni müşteriler bulabilmeniz ve mevcut müşterilerinizi koruyabilmeniz için bazı yeni pazarlama stratejilerini üzerinde çalışıyorsanız, en iyi diş hekimi pazarlama stratejileri hakkında bir nebze yardımcı olmaya çalıştık.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.