Tıklama Oranlarını Artırmanıza Yardımcı Olacak Seo Stratejileri

Seo'nuzu Hızlandırın

0 92

Tıklama Oranlarını Artırmanıza Yardımcı Olacak Seo Stratejileri

Google’de saniyede 40.000’den fazla arama sorgusu işleniyor ve günde 3,5 milyar arama yapılıyor. Arama motoru optimizasyonu (SEO) ile bu aramalarda görünebilir ve sitenize daha fazla kişi çekebilirsiniz. Sitenize gelen trafik arttıkça, arama sıralamanız da artacaktır!

Ancak, önce kullanıcıların web sitenize tıklamasını sağlamanız gerekir.

Web sitenize yapılan tıklama oranlarını artırmak için yapmanız gereken beş adım var. SEO stratejileri ile daha fazla site ziyaretçisi toplayabilirsiniz.

  1. Gerçek Araştırma

Kullanıcılar Google’da bir ürün veya hizmet aradığında, aradıkları şey hakkında bir fikir sahibi olurlar. Bu, arama amacı olarak bilinir.

İçeriğiniz için tıklama oranlarını artırmanın en iyi yolu, hedef kitlenizin amacından yararlanmaktır. Ne arıyorlar? Çözebileceğiniz hangi sorunlarla karşı karşıyalar?

Hedef kitlenizi araştırarak başlayın.

Ardından arama eğilimlerini araştırmak için Google Anahtar Kelime Planlayıcısını, Trendler veya Ahrefs’i kullanın. Müşterileriniz en çok hangi anahtar kelimeleri arıyor? Bunlardan hangileri en düşük rekabete sahip?

  1. Dikkat Çeken Başlıklar Yazın

Kullanıcılar içeriğinizi bir arama motoru sonuçları sayfasında (SERP) gördükten sonra bir başlık, web siteniz ve bir açıklama görürler. Gördükleri başlık dikkatlerini ve ziyaretçileri sitenize çekmelidir.

Başlığın, anahtar kelimenizi içerdiğinden emin olun. Aksi takdirde arama amaçlarıyla eşleşemezsiniz.

Başlıklarınızı doğal, alakalı ve çekici tutun.

  1. Hız ve Güvenlik

Sıralamanızı yükseltmek için sitenizin hızlı ve güvenli olduğundan emin olun.

Mobil cihazlar tüm trafiğin%60’ını oluşturmaktadır. Google, sıralamaları belirlemek için önce mobil cihazlara yönelik endekslemeyi kullanır. Daha üst sıralarda yer almak ve daha fazla tıklama almak istiyorsanız, sitenizin optimize edildiğinden emin olun.

Aksi takdirde insanlar sitenizi bulamaz ve bu da sıralamanıza zarar verebilir.

  1. Açıklayıcı Olun

Site başlığınızın ve içerik başlıklarınızın altında, kullanıcılar bir açıklama görmeli. Sitenize gelen trafiğini artırmak için bu açıklamaların olduğundan emin olun.

  1. Seo’nuzu Hızlandırın

SEO’nuza ihtiyacı olan desteği verin! Tıklama oranlarını artırmak için bu adımlarla sıralamanızı yükseltebilir ve her zamankinden daha fazla trafik çekebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.