TBM Ve PPC Reklamcılığındaki Temel Farklar

TBM ile PPC arasındaki farkı öğrenmek istiyorsanız bu yazımızı okuyun

0 142

TBM Ve PPC Reklamcılığındaki Temel Farklar

Küçük işletme sahiplerinin yaklaşık%83’ü başarılarını dijital pazarlamaya bağlamaktadır.

Teknoloji her geçen yıl daha popüler hale geldikçe, pazarlama stratejilerinizi internette kullanmak, öne çıkmanın çok önemli bir yoludur. Halen gazetelere güveniyorsanız, kapı kapı dolaşıyorsanız veya el ilanları dağıtıyorsanız, elinize bir şey geçeceğine inanabiliyor musunuz?

Dijital pazarlama hakkında konuşurken iki kelime sık sık ortaya çıkıyor.

Bunlar TBM ve PPC’dir. Kısa bir anlayışla bunların aynı şey olduğunu varsayabilirsiniz. Aslında öyle değillerdir.

TBM ile PPC arasındaki farkı öğrenmek istiyorsanız okumaya devam edin.

TBM Nedir?

TBM, “tıklama başına maliyet” anlamına gelir.

TBM, reklamınız tıklandığında ne kadar ödemeniz gerektiğini anlamak için önemlidir. TBM’yi takip etmek, maliyeti düşürmenin yollarını bulmanıza yardımcı olabilir, bu da daha az parayla daha fazla müşteriye ulaşmanızı sağlar.

TBM’niz parçası olduğunuz reklam ağına bağlı olarak hesaplanır. TBM’nizi etkileyecek belirli faktörler vardır, bu yüzden yakından ilgilenmeniz önemlidir.

PPC Nedir?

PPC, “tıklama başına ödeme” anlamına gelir.

Reklamverenlerin reklamları tıklandığında ödediği ücrettir. PPC, aşağıdakileri organik olarak büyütmek zorunda kalmadan sitenizden müşteri kazanmanızı sağlar. PPC’yi bir kitle satın almak olarak düşünebilirsiniz.

PPC kullanarak kitlenizi artırmanın bir yolu da Google’dan reklam alanı satın almaktır. Ne kadar fazla ödeme yaparsanız, reklamınız Google arama sonuçlarında o kadar çok görünür. Ne kadar yüksek görünürseniz, çekeceğiniz trafik de o kadar büyük olur.

TBM ve PPC Karşılaştırması

Peki, ikisi arasındaki fark nedir?

TBM, TBM stratejinizin sadece küçük bir parçasıdır. Birçoğu bu terimleri birbirinin yerine kullanırken, aslında aynı şey değildir.

PPC, pazarlama kampanyanızı reklam satın alma ve Google’daki yeriniz için ödeme yapma gibi yöntemlerle ifade eder. TBM, markanız için daha büyük bir kitleye veya daha fazla paraya doğrudan katkıda bulunmaz.

Kitlenizi büyütmek için PPC kullanıyorsanız, TBM’yi anlamak isteyeceksiniz. TBM’yi anlamak, reklamları biraz daha uygun hale getirmenin yanı sıra öğrenme eğilimleri için de önemlidir.

Birçok insanın reklamlara harcamak için sabit bir parası vardır. Bu nedenle fonları izlemek ve planlamak çok önemlidir.

TBM’yi izlemek, reklamcılık fonlarınızı kullanmaktan kaçınmanıza yardımcı olur. Sonuç olarak, PPC ile daha etkili şekilde reklam verebilirsiniz.

Reklam Vermeye Hazır mısınız?

TBM’yi anlamak, markanız veya web siteniz için geniş bir takip alanı oluşturmak için çok önemlidir.

TBM ve PPC biraz karmaşık gibi görünse de, aslında oldukça basittir. Kişisel gelişiminiz için PPC ve TBM’yi nasıl kullanacağınızı öğrendiğinizde, bu araştırmaları yaptığınızdan memnun kalacaksınız.

Peki, TBM ile PPC arasındaki fark nedir? TBM, PPC’nin sadece küçük bir parçasıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.